Naudojame slapukus, kad galėtumėte efektyviai naršyti ir atlikti tam tikras funkcijas. Toliau rasite išsamią informaciją apie visus slapukus kiekvienoje sutikimo kategorijoje.
Slapukai, priskirti kategorijai „Būtini“, saugomi jūsų naršyklėje, nes yra būtini norint įjungti pagrindines svetainės funkcijas. ...
Būtini slapukai yra labai svarbūs pagrindinėms svetainės funkcijoms atlikti, o svetainė be jų neveiks numatytu būdu.
Šie slapukai nesaugo asmens identifikavimo duomenų.
Funkciniai slapukai padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalytis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.
Analitiniai slapukai naudojami norint suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine. Šie slapukai padeda pateikti informaciją apie lankytojų skaičiaus metriką, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir kt.
Našumo slapukai naudojami norint suprasti ir išanalizuoti pagrindinius svetainės našumo indeksus, kurie padeda lankytojams suteikti geresnę vartotojo patirtį.
Reklaminiai slapukai naudojami norint pateikti lankytojams pritaikytą reklamą pagal puslapius, kuriuose jie anksčiau lankėsi, ir analizuoti reklamos kampanijos efektyvumą.
Kiti kategorijai nepriskiriami slapukai yra tie, kurie yra analizuojami ir dar nėra klasifikuojami į kategoriją.
Ar šią žiemą nors kartą skundėtės prastesne akių būkle? Galbūt pajautėte, kad akys išsausėjusios, apsiblaususios, linkusios ašaroti? Nenuostabu, žiema mūsų organizmui išties sukelia nemažai iššūkių – ne išimtis ir mūsų regėjimas. Dalinamės keliais patarimais, kaip paprastai galite padėti savo akims, o artėjantį šiltąjį sezoną pasitikti sveiki ir kupini jėgų.
Saulė pavojinga ne tik vasarą
Apie saulės ir jos spindulių daromą žalą dažnai susimąstome tik karščiausiomis vasaros dienomis. Deja, žiemos metu UV (ultravioletiniai) spinduliai ne ką mažiau aktyvūs – priešingai, baltas sniego paviršius atspindi nuo 80% iki 95% į jį krentančių spindulių (o karščiausiomis vasaros dienomis – vos 6%). Šie atspindžiai gali sukelti įvairius akių uždegimus, spartinti akių ligas, net sukelti laikiną aklumą (į nudegimą panašų ragenos pažeidimą). Taigi, jei ruošiatės į slidinėjimo kelionę ar tiesiog daug laiko praleidžiate lauke – su savimi visada turėkite nuo UV spindulių apsaugančius poliarizuotus akinius nuo saulės, dar geriau – jei jie išgaubtos formos ir iš visų pusių gausiai dengia akis.
Neleiskite akims ašaroti
Šaltuoju sezonu akys labiau linkusios sudirgti, niežėti, ašaroti. Nors tai gali būti vienas iš peršalimo sindromų, prieš vaistų vartojimą reikėtų patikrinti, ar dėl to nėra kalta darbo patalpa, oro sąlygos lauke. Skystis akyse gali atsirasti dėl ašarų kanalų ir ragenos nervinių galūnėlių sudirginimo, kurį sukelia kritusi oro temperatūra, atšiaurus, į akis pučiantis vėjas. Prie šių priežasčių gali prisidėti ir prastai vėdinama darbo vieta – šildymas bei dirbtinės oro kondicionavimo sistemos gali gerokai išsausinti ašarų plėvelę, todėl vienintelė gynybinė akies reakcija, siekiant ją sudrėkinti – ašarojimas. Šiuos simptomus sumažinsite lauke dėvėdami akis pilnai dengiančius akinius nuo saulės, o patalpose pasirūpinant gaivaus, šviežio oro cirkuliacija, pavyzdžiui, per pietų pertrauką trumpai pravėdindami patalpą ar įsigydami oro drėkinimo prietaisą. Jei šie būdai nebepadeda – vaistinėje reikėtų ieškoti specialių akis raminančių lašų.
Neleiskite virusui plisti
Žiemą tinkamai neparuošta imuninė sistema nusilpsta, o organizmą gali pulti įvairios peršalimo ligos – gripas, herpes virusas, kvėpavimo takų sutrikimai. Negydomi ar uždelsti šie susirgimai gali persikelti net į akis – būtent šaltuoju sezonu padaugėja akies infekcijų, galinčių virsti ragenos ar akies junginės uždegimais. Dėl šios priežasties reikėtų greitai reaguoti į bet kokius nemalonius pojūčius akyje. Vieni gali skųstis paraudusiomis, ašarojančiomis akimis, kiti – joje susidariusiomis išskyromis, padidėjusiu traiškanojimu. Pajutę šiuos ar kitus simptomus, kreipkitės į gydytoją, o norėdami apsaugoti akis nuo virusų – pasirūpinkite sterilumu: dažniau plaukite rankas, stenkitės mažiau liesti veidą ir akių zoną ir, žinoma, neleiskite organizmui nusilpti.